Hizmetlerimiz

Size sunduğumuz tam donanımlı kaliteli Ekspertiz hizmeti ile birlikte aşağıdaki çalışmalarıda son derece üst düzey seviyede yapıyoruz.

Kaporta Boya Değişen Kontrolü
Güven Oto ekspertiz aracın kaportasındaki boya mikron kalınlığını bir çok farklı noktadan ölçerek raporlar. Kaporta boya incelemesi sonucunda, aracın üzerinde fabrika boyası haricinde herhangi bir boya olup olmadığı, varsa değişen parçaları belirlenir. Daha sonra araç lifte kaldırılarak şaseler incelenir.

Motor Performans Testi
Son sistem dynometre cihazımız ile motorun beygir gücünü ve torkunu ölçüyoruz. Aynı zamanda motorun ürettiği gücün; şanzıman, diferansiyel, aks gibi aktarma organlarında ne kadarının kaybolduğunu raporluyoruz.

Arıza Tespit
Araç arıza tespit cihazına bağlanarak araç beyni(ECU) üzerindeki hata kodlarına bakılır.

Şase kontrolü
Araç şasesi üstten ve araç lifte kaldırıldıktan sonra alttan incelenir. Kaza sonucu şasede herhangi bir hasar olup olmadığı, şasede düzeltme işlemi yapılıp yapılmadığı kontrol edilir.

Otomatik Şanzıman Testi
Günümüzde satılan otomobillerin nerede ise yarısı otomatik şanzımana sahip. Şanzıman sisteminin kapalı bir kutu olması testini zor kılmaktadır. Güven Oto Ekspertiz olarak şanzımanı 3 şekilde test etmeye çalışmaktayız. Araç ekspertize alınmadan önce yol testi yapıyoruz. Daha sonra arıza tespit cihazı ile şanzıman beyninde hata olup olmadığına bakıyoruz. En son işlem iste dyno test cihazında vites geçiş grafiğine bakılmaktadır.

Silindir Kapak Contası Testi
Yanma odası ve soğutma sistemi arasındaki kaçakların erken teşhisi için test yapılması gerekmektedir. Alman wurth firmasının co2 test cihazını kullanmaktayız. Silindir kafası ve motor bloğunda kılcal muhtemel çatlaklar olması veya silindir kafası contasının hasarlı olması durumunda test sıvısı sarı renge döner.

Fren Testi
Aracın fren sistemi muayene istasyonlarında kullanılan tamburlu  fren test cihazı ile kontrol edilir. Tekerlerin boşta sürtünme, yalpa kontrolü ve her bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür. Fren testi sonuçları rapor halinde sunulur.